Zadbajmy o naszą przyszłość

Wrzesień 22nd, 2011 by admin | Posted in Informacje

Kilka lat temu bombardowani byliśmy reklamami pewnego towarzystwa ubezpieczeniowego, które to postanowiło również zadbać o przyszłość wielu milionów Polaków otwierając fundusz emerytalny.

Od tego czasu całkiem sporo się zmieniło, jednak nie zmieniła się ta kwestia, że coraz to więcej osób decyduje się na wzięcie swojej przyszłości we własne dłonie, co oczywiście zawsze pochwalałem. Spoglądając na obecną politykę emerytalną w naszym państwie mam naprawdę spore wątpliwości co do tego, że przyjdzie mi doczekać się jakiejkolwiek emerytury.

Na szczęście jednak istnieję opisywane już fundusze emerytalne, które to problem ten rozwiążą bo są to dobre i naprawdę bezpieczne inwestycje (http://www.vibank.pl/). Jeśli jednak chcemy, by wypłacana nam w przyszłości emerytura była na jakimś sensownym pułapie – zainteresować tym tematem powinniśmy się już jako osoby stosunkowo młode. To prosta matematyka – im dłużej będziemy odkładać gotówkę, tym więcej uda nam się jej zgromadzić. Poza tym uwzględnić musimy również kwestie związane z oprocentowaniem. Nie oddamy przecież naszych zarobionych pieniędzy za darmo. Choćby tych kilka procent w skali roku. W ciągu kilkudziesięciu lat uzbierać może się z nich naprawdę sensowna kwota, która zagwarantuje nam godziwą emeryturę.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zarządzanie funduszami

Powiadają, że przyjaciel jest jak nasz naśladowca. A jaki jest Twój bank, gdzie trzymasz swoje firmowe pieniądze? Traktuje cie jak...

Zamknij