Rolety antywłamaniowe – czy to się opłaca?

Październik 5th, 2014 by admin1 | Posted in Informacje

Podstawowym zadaniem, jaki mają do spełnienia zarówno rolety wewnętrzne, jak i zewnętrzne, jest ochrona pomieszczeń przed nadmierną ilością światła słonecznego. Oprócz tego rolety spełniają także funkcję dekoracyjną. Ponadto na rynku dostępne są modele przeznaczone do zadań specjalnych – mowa tutaj m. in. o roletach antywłamaniowych. Czy opłaca się w nie inwestować?

Stopień skuteczności rolet

rolety antywłamaniowe do okienNie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć na powyższe pytanie, albowiem o opłacalności takiej inwestycji decyduje bardzo wiele czynników. Na zewnętrzne tanie rolety do okien antywłamaniowe decydują się osoby, które chcą podnieść poziom bezpieczeństwa użytkowanego przez siebie budynku – mieszkalnego bądź innego. Przy zakupie należy mieć na względzie przede wszystkim skuteczność wybranego modelu – czyli mówiąc innymi słowy to, na ile dobrze będzie on chronił przed włamaniami. Skuteczność rolet jest przez producentów określana za pomocą współczynnika RC. Dodana do niego cyfra określa stopień skuteczności rolet, gdzie najniższa w tej skali jest cyfra jeden, a najwyższa 6. Oczywiście, nie oznacza to wcale, że rolety oznaczone symbolem RC1 czy RC2 są w ogóle niegodne uwagi – wręcz przeciwnie, to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem ze strony przeciętnych użytkowników.

Rolety oznaczone symbolem RC3 lub większym to modele o bardziej specjalistycznym zastosowaniu. Wykorzystuje się je zwykle tam, gdzie ochrona mienia nabiera szczególnego znaczenia, a zatem w wybranych obiektach użyteczności publicznej (chociaż rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, by montować je także w prywatnych domach). Wiążą się one z największymi wydatkami – jest to kilka tysięcy złotych za 1 m kw. Tego typu modele są jednak najczęściej wykonywane na indywidualnie zamówienie.

Rolety jako część systemu antywłamaniowego

Decydując się na zakup i montaż rolet antywłamaniowych, koniecznie trzeba pamiętać o tym, iż same w sobie nie są one gwarancją bezpieczeństwa. Nie zapewnią dostatecznej ochrony, jeśli nie będą stanowić jednego z wielu elementów systemu antywłamaniowego – w przeciwnym wypadku taka inwestycja mija się z celem.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Forum turystyczne gromadzi różnych ludzi

Z każdym kolejnym dniem jesteśmy coraz bliżej, żeby odwiedzić nasze wymarzone miejsce na ziemi. Przed nami wakacje, miesiące letnie, kiedy...

Zamknij