Promocje i okazje na konta oszczędnościowe

Styczeń 16th, 2011 by admin | Posted in Informacje

Oszczędzanie staje się w naszym kraju ostatnio nie tylko modne, ale także wręcz pożądane. Skoro coraz więcej zarabiamy to znaczy, że także więcej chcemy odkładać i szukamy najciekawszych sposób na to żeby pieniądze zarabiały na siebie i oczywiście były także bezpieczne. Ostatnio banki proponują nam różne nowe promocje i okazje na konta oszczędnościowe.

Konta oszczędnościowe w dobrym banku  to absolutna nowość na naszym rynku i tak naprawdę nie wiadomo dlaczego dopiero teraz ktoś wpadł na taki pomysł. Dla tych którzy nie mają pojęcia do czego służy konto oszczędnościowe od razu wyjaśniamy, że jest to taka lokata jednodniowa. To znaczy, że wpłacamy pieniądze na konto z dobrym oprocentowaniem i każdego dnia, czyli co dwadzieścia cztery godziny do naszego salda dopisywane są zarobione odsetki. Oczywiście działa to także tak, że każdego następnego dnia nasze saldo rośnie i kolejne odsetki doliczane są już do systematycznie powiększającego się salda. Nie dość , że przy takim rozwiązaniu zarabiamy więcej niż na zwykłej lokacie to jeszcze jak widać nie musimy naszych funduszy zamrażać na dłuższy czas.

Jednak największy fenomen takiego rozwiązania to fakt, że całkiem legalnie nie musimy płacić podatku belki od tego co zarobimy na takim koncie oszczędnościowym. Wszystko zostało tak sprytnie pomyślane, że nie musimy się nawet zastanawiać, ani obawiać czy na pewno dobrze robimy i czy może ten podatek trzeba jednak płacić. Podatek belki powinien za nas płacić bank, więc skoro tego nie robi to na pewno prawnicy tej instytucji dokładnie zbadali temat i przygotowali wszystko tak żeby było zgodne z ustawą o podatkach od zysku na lokatach.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczki prywatne

Nie ma to jak remont mieszkania, a może od razu urządzanie nowego. Może to nie dom,a le tak samo trzeba...

Zamknij