Promocje i konkursy muzyczne

Luty 14th, 2010 by admin | Posted in Promocje

Od kilku lat moim głównym zajęciem jest promocja zespołów. Szukam młodych ludzi, grających nową, dobra muzykę i robię także dla nich różne konkursy muzyczne. Oczywiście można się spierać, czym jest dobra muzyka.

Po pierwsze, musi być w tym energia i jakaś żywiołowość. Wszelkie smęty, traktujące o zawodach miłosnych czy nieszczęściu, w dodatku nie wybijające się muzycznie nie maja szans i nie dla nich są moje konkursy na forum muzycznym (Club-nation.eu). Muzyka powinna być  żywiołowa i porywać słuchacza w swój nastrój. Owszem, są i tacy, którzy lubią popadać w chandrę przy smutnych dźwiękach, ale nie jest ich wiele. Nie jest też  za dużo zespołów, które potrafią stworzyć dobrą nastrojowa muzykę. Jak widać promocja kapel nie jest zajęciem prostym. Już na samym początku, trzeba umieć rozróżnić zwykłe granie od takiego, które ma szansę odnieść sukces i spodobać się. Wiele kapel tworzy profil zespołu na stronach internetowych.

Często tam zaglądam, więc warto taki profil założyć. Jeśli zdecydujesz się zareklamować swój zespół, opisz go krótko, dodaj swoje nagranie i wasze zdjęcia. Jeśli jakiś  łowca talentów stwierdzi, że macie przyszłość, na pewno się do was odezwie. Pamiętajcie, że bierne naśladowanie bez cienia oryginalności do niczego was nie zaprowadzi. Dodanie kilku innowacji przeszczepionych z pokrewnych, lub całkowicie różnych gatunków – też  nie. Możecie jedynie stawiać na swój talent. Jeśli go macie – sukces murowany. Jeśli nie, nie przejmujcie się, bo jesteście w większości.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Promocje w biznesie – pomysł na biznes

Każdy kto prowadzi własny biznes wie jak bardzo ważną sprawą są działania marketingowe. Szczególnie tak jest w dzisiejszych czasach kiedy...

Zamknij