Ogłoszenia motoryzacyjne i promocyjne ceny

Sierpień 12th, 2009 by admin | Posted in Promocje

Branża samochodowa przeżywa w Polsce przesyt. Spowodował go z jednej strony masowy import używanych samochodów, a z drugiej kryzys finansowy, który skutecznie wyperswadował wielu zakup nowego pojazdu. Na zmianę tej sytuacji nie wpłynęły nawet preferencyjne, nisko oprocentowane kredyty oferowane przez dealerów.

Sprzedaż nowych samochodów w warunkach stabilnych gospodarczo nie nastręcza większych problemów. Jednak brak pieniędzy u potencjalnych klientów jest poważną przeszkodą. Sprzedawcy muszą obniżać marże i wprowadzać różne promocje, aby przyciągnąć kupujących. Szczególnie widoczne są promocje związane z kredytami i odroczonymi płatnościami. Także wydłużone okresy gwarancyjne nawet na samochody używane są silnie motywujące na odbiorców.

Z takimi ofertami niestety nie są w stanie konkurować prywatni sprzedawcy. Ogłoszenia motoryzacyjne (Autole.pl) są pełne ofert sprzedaży. Co gorsza większość z nich pojawia się tam cyklicznie, gdyż nie ma chętnych na zakup. Tutaj nie da się wprowadzić żadnych promocji. W takim przypadku należy się pogodzić z potencjalną stratą i sprzedać samochód za niższą wartość. Warto też korzystać z wielu serwisów ogłoszeniowych, tak aby dotarły one do jak największej ilości osób. Często właściciele portali z anonsami także wprowadzają promocje na zamieszczanie ogłoszeń szczególnie promowanych. Przy niewygórowanej cenie samochód prędzej, czy później zostanie sprzedany.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Promocje w internecie – skuteczna reklama

Popularność internetu jako narzędzia codziennego użytku ciągle rośnie. Ceny na dostęp do sieci nieustanie spadają. Wszystko to powoduje, że wiele...

Zamknij