Negatywna historia w BIK – co robić?

Maj 9th, 2012 by admin | Posted in Informacje

Coraz częściej zetknąć się można z sytuacją, kiedy banki odmawiają przyznania kredytu z uwagi na negatywną historię w Biurze Informacji Kredytowej. Mając na swoim koncie nawet nieduże zadłużenie, na pomoc ze strony banku nie mamy co nawet liczyć. Każdy potencjalny klient jest przez bank niezwykle drobiazgowo sprawdzany, przy czym weryfikacja w BIK to podstawa.

Specjaliści od finansów przekonują, iż budowanie tak zwanej pozytywnej historii kredytowej jest dla nas niezmiernie ważne. Zapominają jednak o tym, że nie zawsze na wszystko mamy wpływ, a w życiu przytrafiają się różne sytuacje. Powodują one, że z przyczyn od nas niezależnych nie zawsze dajemy opłacić ratę czy rachunek na czas. Niestety, banku to jednak nie interesuje. Bez względu na przyczyny – w takich okolicznościach jesteśmy dla tej instytucji nierzetelni i mało wiarygodni. Co zatem możemy zrobić w sytuacji, gdy kolejne banki zamykają nam tylko drzwi przed nosem? Rozwiązaniem są firmy pożyczkowe lub pożyczki prywatne pod zastaw własnego mieszkania (Kredyciak.info), albowiem wówczas już tylko one nam pozostają, kiedy potrzebujemy pieniędzy. W dzisiejszych czasach oferta tych firm jest bardzo bogata i urozmaicona, co świadczy o tym, że zapotrzebowanie na pożyczki pozabankowe jest naprawdę ogromne.

Z celem mija się jednak składanie wniosku w pierwszej lepszej firmie. Dostępne w tym zakresie propozycje trzeba dobrze przeanalizować – tak, aby wybrać najlepszą dla siebie opcję. Biorąc pod uwagę to, że w rachubę wchodzi zobowiązanie o charakterze finansowym, z podejmowaniem decyzji nie należy się śpieszyć.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczki pozabankowe – mierzyć siły na zamiary

W dobie kryzysów gospodarczo-ekonomicznych banki nieustannie podnoszą poprzeczkę wymagań dla swoich potencjalnych klientów. Tłumaczą to troską o własne interesy.

Zamknij