Naprawdę tani kredyt na mieszkanie

Październik 3rd, 2011 by admin | Posted in Informacje

Kto nie chciałby mieć swojego mieszkania. Najlepiej takiego, którego nie trzeba kupować na kredyt. Jednakże na taki luksus może sobie pozwolić niewielka część naszego społeczeństwa. Wszyscy pozostali przed zaciągnięciem zobowiązania finansowego muszą jeszcze wyrobić sobie tak zwaną zdolność kredytową. Bez niej nie mogą liczyć na przychylność banku i wydanie przezeń pozytywnej decyzji.

A czym jest owa zdolność kredytowa? Otóż pozwala ona na ustalenie kwoty jaką bank może na podstawie naszych zarobków i nie tylko nam pożyczyć. Od zdolności kredytowej w głównej mierze zależy wysokość zobowiązania jakim jest kredyt hipoteczny i nawet jakiś naprawdę tani kredyt na mieszkanie (Polbanki.pl). Kredytobiorca powinien nie tylko dobrze zarabiać. Jego wynagrodzenie powinno wpływać na konto regularnie, do tego powinno być otrzymywane na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Takie umowy są dla banku najbardziej wiarygodne. Dlatego tak trudno jest dostać dziś kredyt. Pracodawcy bowiem bardzo rzadko oferują takie umowy swoim pracownikom.

Nie wzbraniają się co prawda przed długim czasem określonym, jednakże czas nieokreślony to dziś raczej rzadkość. Bynajmniej w przypadku prywatnych przedsiębiorców. Na zdolność kredytową wpływ ma również to czy posiadamy już jakieś zobowiązania finansowe, chociażby pożyczkę na nowy sprzęt czy samochód. Istotny jest również nasz wiek, w przypadku osób młodych okres kredytowania może być dłuższy, więc i kredyt dostaną wyższy. A bank zarobi więcej, bo zgarnie większą ilość odsetek. Nie tak łatwo również o wyrobienie sobie pozytywnej historii kredytowej, która akurat w staraniach o kredyt hipoteczny jest wręcz niezbędna.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Własne auto to naprawdę droga przyjemność nawet na kredyt

Niewiele osób stać na wyłożenie od ręki tych kilkunastu tysięcy złotych. Z takim właśnie wydatkiem będziemy musieli się liczyć, jeśli...

Zamknij