Kwiaty doniczkowe

Marzec 4th, 2010 by admin | Posted in Informacje

Tegoroczna zima z pewnością nie przyczyni się do tego, że kwiaty w ogrodach będą wyglądały ładniej niż przed rokiem.Zimę z pewnością lepiej zniosą kwiaty doniczkowe w naszych domach. Wielu zapalonych ogrodników, już gdy stopił się pierwszy śnieg wyszło do swojego raju, w którym mogą obcować z naturą i zaczęło szacować straty. Już obliczyli, że najbardziej ucierpiały róże. Bez względu na rodzaj – pienne, pnące, rabatowe. Ciężki śnieg ich nie oszczędził, a z odbijaniem też będzie ciężko. Poczekają wprawdzie kilka następnych tygodni, wówczas to dopiero wszystko się wyklaruje, ale już zakładają, że część okazów, hodowanych przez lata trzeba będzie zastąpić nowymi. Dobrze, że po przyjściu do domu można popatrzeć na swoje piękne kwiaty doniczkowe pachnące przez cały rok (Kwiatyl.pl).

Ponadto wzrokiem ogarniają żywopłot, który się mocno przerzedził, a iglaki zbrązowiały. Trzeba będzie włożyć dużo pracy w to, by na powrót się zazieleniły, a te które przemarzły doszczętnie wykopać, zasadzić nowe, które będą przecież rosły kilka lat.

Problem z trawnikiem to zapewne mają wszyscy, ale on wydaje się najmniej istotny. Zawsze przecież można dosiać nową trawę, chociaż wcześniej trzeba włożyć dużo pracy, energii w oczyszczanie starego trawnika. Po zimie szczególnie istotny jest nawóz. W okresie letnim także regularne podlewanie. No i pamiętajmy o tym, że stary trawnik nigdy nie będzie prezentował się tak okazale jak jego młodszy brat u sąsiadów, którzy dopiero co zakładają ogródek. Trzeba pielęgnować to co się ma, by był ładny, cieszył oko.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Fotomodelki

Chyba każda mała dziewczynka w pewnym momencie swojego życia zastanawia się, kim chciałaby być w przyszłości. Oczywiście początkowo mówi, że...

Zamknij