Kredyt samochodowy w komisie czy w banku?

Luty 13th, 2012 by admin | Posted in Informacje

Kupując na kredyt samochód używany, mamy najczęściej do wyboru dwie opcje – albo zaciągniemy ten kredyt w banku, albo w komisie. Każda z nich ma swoje plusy i minusy. Dość często w poszukiwaniu dobrego pojazdu z drugiej ręki udajemy się właśnie do komisu – tego typu miejsc funkcjonuje obecnie sporo na naszym rynku.

Jeśli w którymś z nich jakieś auto wpadnie nam w oko i zechcemy je nabyć, a nie będziemy posiadać gotówki na ten cel, wówczas sprzedawca zaproponuje nam jedno z dwóch rozwiązań i może zapytać co wolimy – kredyt czy leasing (Autonakredyt.com.pl). To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ szybko i na miejscu załatwimy niezbędne formalności. Na uwadze musimy mieć jednak to, że przyjdzie nam zapłacić więcej niż w przypadku kredytu w banku. Dlaczego? Wynika to z faktu, że pośrednik pobierze dodatkowe opłaty za korzystanie z jego usług. Tak więc w dłuższym rozrachunku opisywana opcja nie musi być wcale korzystna dla naszego portfela. Poza tym pamiętajmy, że w ten sposób jesteśmy ograniczeni jedynie do oferty konkretnego komisu. Wskazane jest zatem, abyśmy zapoznali się z tym, co mają nam do zaproponowania banki. Oprócz tradycyjnego kredytu samochodowego sięgnąć możemy także po kredyt gotówkowy lub pożyczkę hipoteczną – są to alternatywne opcje, które warto mieć na uwadze.

Zwłaszcza wtedy, jeśli nie mamy jeszcze sprecyzowanego dokładnie celu zakupu i często zmieniamy w tej kwestii zadanie. Pożyczka hipoteczna oraz kredyt gotówkowy nie są zobowiązaniami o charakterze celowym, co oznacza, że pieniądze wydać możemy wedle własnego uznania i nikt nie będzie od nas wymagał rozliczenia się z tego.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kredyt na auto a uproszczone procedury

Poszukiwania najlepszego kredytu samochodowego najlepiej rozpocząć od złożenia wizyty w banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.

Zamknij