Kredyt na samochód – czy zawsze się opłaca?

Styczeń 21st, 2012 by admin | Posted in Informacje

Coraz więcej osób decyduje się na kupno samochodu – posiadanie auta nie jest zresztą czymś nadzwyczajnym w dzisiejszych czasach. Najlepiej jest oczywiście sfinansować zakup ze środków własnych, ale wiadomo, że nie zawsze jest to możliwe. Firmy skorzystać mogą z usług firm leasingowych, osobom prywatnym natomiast pozostaje kredyt w banku. Oferta banków w zakresie kredytów samochodowych jest aktualnie bardzo szeroka.

Skorzystanie z takiej formy zewnętrznej pomocy finansowej wiąże się jednak z wieloma ograniczeniami. Kredyty samochodowe w komisie samochodowym (http://autonakredyt.com.pl/) – jak sama już nazwa wskazuje – są kredytami celowymi. Oznacza to, że bank zażąda udokumentowania wydatków. Ponadto przez okres obowiązywania umowy będzie współwłaścicielem pojazdu, więc żadnych poważnych decyzji w sprawie auta nie podejmiemy samodzielnie. Ponadto nie dostaniemy kredytu na każdy samochód – najgorzej będzie z autami używanymi, na które banki niezbyt chętnie pożyczają pieniądze. Dość często można się spotkać ze stwierdzeniem, że lepszym rozwiązaniem od tradycyjnego kredytu samochodowego jest kredyt gotówkowy, a także – jeśli wartość auta przekracza 50 tysięcy złotych – pożyczka hipoteczna.

Kredyt gotówkowy jest co prawda droższy od samochodowego, ale pieniądze przeznaczyć możemy na dowolny cel (podobnie jest w przypadku pożyczki hipotecznej). Szybciej przebiegają też formalne procedury. W sytuacji, kiedy mamy sporo wątpliwości i brakuje nam pewności, które rozwiązanie będzie dla nas najlepsze, powinniśmy umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Kandydatki na miss Polski

Konkursy piękności mają bardzo długa tradycję i choć dziś patrzymy na nie z przymrużeniem oka, a nie fascynacją, jak to...

Zamknij