Kredyt na auto używane – o czym pamiętać?

Czerwiec 23rd, 2012 by admin1 | Posted in Informacje

Dzięki kredytowi samochodowemu, który znajduje się obecnie w ofercie wielu banków, kupić można nie tylko nowe auto, ale również i używane. Liczyć się jednak należy w tym momencie z wyższymi kosztami – wynika to z tego, że kredyt na pojazd z rynku wtórnego odznacza się większym oprocentowaniem. Są banki, które w ogóle nie pożyczają pieniędzy na starsze samochody, a tylko na te nowe lub maksymalnie 3-letnie. Kolejna sprawa jaka koniecznie trzeba mieć na uwadze tyczy się wieku pojazdu – w tej kwestii obowiązują ograniczenia. Po zakończeniu spłaty zadłużenia auto nie może mieć więcej niż określoną ilość lat (na przykład 13).

Wiek pojazdu determinuje także warunki umowy kredytowej oraz czas spłaty. Generalnie rzecz biorąc, zasada w tym zakresie obowiązuje taka, że im starszy pojazd, na tym krótszy okres jest udzielany kredyt i tym mniej korzystne są jego warunki (do tego stopnia, że niekiedy bardziej opłaca się zaciągnąć zwykły kredyt gotówkowy). Regulacje w tych kwestiach zależą od indywidualnych ustaleń banków.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Co zrobić, gdy potrzebujemy pieniędzy od zaraz?

Często zastanawiamy się co zrobić, gdy w portfelu nie mamy nic. Być może powinniśmy zacząć w końcu oszczędzać, choć to...

Zamknij