Kredyt na auto a uproszczone procedury

Luty 7th, 2012 by admin | Posted in Informacje

Poszukiwania najlepszego kredytu samochodowego najlepiej rozpocząć od złożenia wizyty w banku, w którym posiadamy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy.Najczęściej możemy wówczas liczyć na bardziej dla nas korzystne warunki umowy (co oczywiście wcale nie oznacza, że oferty innych banków nie powinny nas interesować).

Niejednokrotnie macierzysty bank, który zna przecież doskonale naszą historię finansową, zaproponuje nam kredyt na samochód bez zaświadczeń o dochodach (Kredyty-samochodowe.pro) i o nie zaleganiu w urzedach. Oznacza to, że nie musimy dostarczać do banku zaświadczenia o wysokości naszych zarobków wystawionego przez zakład pracy. Wystarczy, że wypełnimy specjalne oświadczenie, w którym podamy swoje średnie dochody netto za określony czas (na przykład za trzy ostatnie miesiące) oraz wskażemy ich źródło. Uproszczona procedura ma wiele plusów. Przede wszystkim kredyt jest szybciej przyznawany, dzięki czemu nie musimy długo zwlekać z zakupem samochodu. Coś jednak za coś. W takich sytuacjach banki przeważnie wymagają dość pokaźnego wkładu własnego – przeciętnie o 10 procent wyższego aniżeli przy standardowych ofertach. Niekiedy uproszczone procedury w ogóle nie wchodzą w rachubę, jeśli udział naszych środków nie przekracza 30 procent.

Nie zawsze rzecz jasna fakt, iż korzystamy z usług danego banku jest jednoznaczny z atrakcyjniejszymi warunkami kredytu. Stąd właśnie koniecznie zapoznania się z tym, co proponują inne banki. Brak uproszczonych procedur wcale nie wyklucza tego, że oferta może się okazać z naszego punktu widzenia opłacalna.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Zabezpieczenie kredytu samochodowego

Zastaw rejestrowy – sposób na zabezpieczenie kredytu samochodowego. Przeglądając oferty w zakresie kredytów samochodów, powinniśmy zwracać uwagę między innymi na...

Zamknij