Czym są pożyczki pozabankowe?

Maj 9th, 2012 by admin | Posted in Promocje

Gotówka od ręki i bez formalności, pożyczki bez BIK czy szybka chwilówka – z takimi nazwami możemy zetknąć się obecnie bardzo często. Za tymi określeniami kryją się pożyczki pozabankowe, które już od kilku lat cieszą się w naszym kraju sporą popularnością. Zainteresowanie nimi wciąż rośnie, ale w sumie trudno się temu dziwić. Kredyty bankowe są coraz trudniej dostępne, a potrzeby finansowe są spore.

Nie każdy jest w stanie podołać wymaganiom stawianym przez banki. Dlatego właśnie popyt na pozabankowe usługi finansowe typu tanie kredyty pozabankowe bez bik (Kredytybezbik.blogx.pl) wciąż rośnie. O pożyczkę pozabankową można się ubiegać na wiele sposobów – w oddziale firmy, za pośrednictwem Internetu czy przez sms. Można też umówić się na spotkanie z konsultantem w swoim domu, nie mniej jednak chcąc skorzystać z tej opcji, warto się upewnić, że firma nie pobiera z tego tytułu dodatkowych opłat (niektóre parabanki naliczają takowe opłaty). W ofercie pozabankowych instytucji finansowych bardzo często pojawia się sformułowanie „bez BIK”. Co ono oznacza? Otóż BIK to skrót od nazwy Biuro Informacji Kredytowej.

Powstało ono kilkanaście lat temu, a jego zadaniem jest gromadzenie informacji na temat kredytowych zobowiązań klientów banków. Rozpatrując wniosek, banki w pierwszej kolejności zaglądają do tej bazy, aby sprawdzić czy dana osoba nie ma lub nie miała zaległości w płaceniu rat. Jeśli taka sytuacja miała miejsce, o kredycie można śmiało zapomnieć. Pożyczka bez BIK oznacza natomiast, że jej przyznanie nie jest uzależnione od informacji figurujących w BIK o kliencie.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Negatywna historia w BIK – co robić?

Coraz częściej zetknąć się można z sytuacją, kiedy banki odmawiają przyznania kredytu z uwagi na negatywną historię w Biurze Informacji...

Zamknij