Charakterystyczne cechy pożyczek pozabankowych

Maj 9th, 2012 by admin | Posted in Informacje

Pożyczki pozabankowe to jeden z produktów finansowych jakie obecnie funkcjonują na naszym rynku. Posiadają one kilka cech charakterystycznych, które wyróżniają je z tego grona. Przede wszystkim – co dobitnie już sugeruje sama nazwa – nie są usługami bankowymi. Nie podlegają zatem pod nadzór bankowy.

Ponadto ich uzyskanie wiąże się z formalnościami zredukowanymi do naprawdę niezbędnego minimum. Poprawnie wypełniony wniosek plus dwa dokumenty tożsamości (w tym dowód osobisty) najczęściej wystarczą, aby pożyczyć pieniądze. Jeśli zobowiązanie takie jak pożyczka bez bik i zaświadczeń z urzędów (Kredytol.pl) ma opiewać na wyższą kwotę, wówczas może się zdarzyć, że firma pożyczkowa zażąda przedstawienia dokumentów potwierdzających to, że klient posiada stałe źródło dochodów. Nie mniej jednak wymagania co do wysokości zarobków nie są tu wcale duże. Poza tym firmy pożyczkowe – w przeciwieństwie do banków – akceptują różne źródła dochodów. Nie musi to być zatem wyłącznie umowa o pracę na czas nieokreślony, ale też umowa zlecenie czy umowa o dzieło. Może też zdarzyć się i tak, że firma pożyczkowa zechce się upewnić co do wypłacalności potencjalnego klienta w ten sposób, że poprosi go o dostarczenie kilku ostatnich, opłaconych rachunków (za telefon, mieszkanie, prąd etc.).

Wysokość pożyczek pozabankowych jest bardzo zróżnicowana – wszystko zależy od udzielających je firm. Rozpiętość jest spora – od maksymalnie 1 tysiąca złotych do nawet kilkuset tysięcy złotych. Z oferty parabanków korzystać mogą zarówno klienci indywidualni, jak też i instytucjonalni.


Zawarte tagi:

Dodaj komentarz

You must be logged in to post a comment.
Przeczytaj poprzedni wpis:
Pożyczki pozabankowe a kwestie formalne

Wielu osobom sformułowanie takie jak „pożyczyć pieniądze” kojarzy się nie z uzyskaniem gotówki na jakiś cel, ale ze stosem piętrzących...

Zamknij